Jan Polzer

Autor knih - Jan Polzer

Autorem všech zde prezentovaných knih je Jan Polzer. Stejně tak je i autorem textů, skrze které na Vás promlouvá na tomto webu. Jan Polzer, BA (Hons) se narodil v roce 1980 v Brně, kde dosud žije. Zajímá se o historii, fotografování a přírodu. Vystudoval Business Management na BIBS / Nottingham Trent University.

Tvorbou webů se zabývá od roku 1999. S redakčním systémem Drupal pracuje od roku 2005, kdy si jej pro jeden svůj projekt vybral mezi ostatními CMS jako systém s nadějnou budoucností. Následující období ukázalo, že to byla šťastná volba.

Kromě Drupalu se Jan Polzer zabývá tvorbou webových stránek s využitím PHP, frameworku Symfony, MySQL, CSS3, HTML5, jQuery a dalších webových technologií. Dříve se věnoval také softwarovému poradenství a tvorbě softwaru pro stravovací provozy.

Jan Polzer je autorem bezpočtu odborných i populárních článků na internetu i v řadě tištěných časopisů. Namátkou Computer, Extra PC, Jak na počítač, PC rady, Svět, Osobní finance, Linux+, Živě.cz, Cnews.cz. Své články z oblasti IT publikuje i na vlastním webu Maxiorel.cz.

Kromě knih o redakčním systému Drupal napsal publikace o grafickém editoru Paint Shop Pro Photo, textových editorech GNU Emacs a Vim a knihu Programy pro kancelář. Od roku 2009 vede kurzy redakčního systému Drupal v počítačové škole GOPAS. Je držitelem certifikátů Microsoft Office Specialist 2007 for Office Word 2007, Apple Certified Associate, Mac Integration 10.7 a členem Drupal Association. Je rovněž prvním držitelem certifikátu Acquia Certified Developer v České republice.

Ve volném čase se věnuje fotografování, výletům do přírody a své nejnovější libůstce – masážím.

Další informace najdete na jeho webových stránkách www.polzer.cz s nabídkou placených služeb týkajících se systému Drupal a vývoje v PHP.